Nazywam się Aleksandra Turczyn i jest mi niezmiernie miło powitać Państwa w miejscu bardzo szczególnym, gdzie odnajdą Państwo informacje na temat metod, technik wspierania rozwoju, stymulacji i rehabilitacji dzieci, niemowląt. NEUROSENSOREK CENTRUM DIAGNOZY I TERAPII DZIECI powstało z myślą, aby pomagać dzieciom i ich rodzinom w pokonywaniu trudności, które ich spotkały. Centrum Neurosensorek to miejsce, skupiające najlepszych, empatycznych specjalistów, których doceniam za holistyczne patrzenie na dziecko, umiejętności, wiedzę i profesjonalizm. Posiadamy cztery bardzo dobrze wyposażone sale do integracji sensorycznej, sale logopedyczne, neurologopedyczne oraz fizjoterapeutyczne. W naszym CENTRUM odnajdą Państwo profesjonalną pomoc w zakresie terapii i fizjoterapii metodami:
NASZ ZESPÓŁ, to przede wszystkim ludzie pracujący z pasją, profesjonaliści, dla których najważniejszy jest pacjent, jego problemy i przede wszystkim chęć pomocy rodzinie.
mgr Aleksandra Turczyn
tel.: 603 – 604 – 421
(Certyfikowany terapeuta zajęciowy, oligofrenopedagog, terapeuta i diagnosta integracji sensorycznej, bilateralnej, terapeuta odruchów INPP (program szkolny), Provider metody Johansena, terapeuta Smyko-Multisensoryki, terapeuta Empathy Dolls, nauczyciel)
telefon kontaktowy: 603 – 604 -421
KWALIFIKACJE
2023
Ukończenie specjalizacyjnego szkolenia z diagnozy i terapii metodą Johansena – Provider metody Johansena
Udział w rocznym doskonaleniu zawodowym w Akademii Wiedzy i Rozwoju dr nauk medycznych Iwony Palickiej w Poznaniu, obejmujące treści:
2. Przetwarzanie sensoryczne i interocepcja:
3. Podstawy wiedzy o genetyce, epigenetyce i genetycznie uwarunkowanych zaburzeniach rozwoju, genetycznie uwarunkowane zaburzenia/zespoły neurologiczne, zaburzenia neuropsychiatryczne/neurobehawioralne u dzieci z wadami genetycznymi (wykłady, warsztaty z profesorem R. Śmiglem, dr Magdaleną Badurą – Stronką)
4. Metabolizm i neurometabolizm dla początkujących ( z prof K. Szymańską. E. Krzywińską – Zdeb):
SIERPIEŃ 2023
Udział w warsztacie Superwizyjnym z zakresu diagnozy i terapii integracji sensorycznej z doktor nauk medycznych Iwoną Palicką w Poznaniu
2022
Ukończenie szkolenia “Funkcjonowanie wzrokowe dziecka z niepełnosprawnością sprzężoną, a praca w gabinecie terapeutycznym” Organizowanym przez Wzrooko i prowadzonym przez Annę Jarosz
2019
Ukończenie studiów Terapia zajęciowa, uzyskanie kwalifikacji terapeuty zajęciowego, praca dyplomowa pt. Stymulacja sensoryczna jako element terapii zajęciowej w pracy z dziećmi i dorosłymi osobami z mózgowym porażeniem dziecięcym na podstawie doświadczeń terapeutycznych w Centrum Diagnozy i Terapii Dzieci Neurosensorek w Łodzi została napisana pod kierunkiem dr Nell Stolińskiej – Pobralskiej.
Uczestnictwo w wykładzie Joanny Surowińskiej “Dziecko wiotkie- część 1- niemowlę” w Centrum Kraszewskigo w Łodzi
Uczestnictwo w warsztatach Programowanie języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacji (niesłyszących,autystycznych, z afazją) w Centrum Metody Krakowskiej, prowadząca: dr hab. Zdzisława Orłowska – Popek
Ukończenie Specjalistycznego szkolenia z zakresu diagnostyki i stymulacji układu dotykowego u dzieci z dysfunkcjami sensorycznymi w Centrum Trzy Zmysły w Ozorkowie, prowadząca Ewa Bartelmus (Bartmaj)
Ukończenie szkolenia Kompleksowe podejście do diagnozy i terapii dziecka z autyzmem w Centrum Trzy Zmysły w Ozorkowie, prowadząca Anna Jesse.
Rozpoczęcie podyplomowych studiów – Terapia Zajęciowa w Łodzi
2018
Uczestnictwo w szkoleniu: System C-Eye w ocenie stanu pacjenta, neurorehabilitacji i komunikacji osób z dysfunkcjami neurologicznymi i zaburzeniami rozwoju, organizator: AssisTech
Uczestnictwo w Międzynarodowej Konferencji Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka w Wieku 2- 6 w Łodzi
Uczestnictwo w warsztatach :
Analiza funkcjonalna i planowanie terapii w hipotonii o różnej etiologii, prowadząca Liliana Klimont, Łódź 2018
Stymulacja widzenia funkcjonalnego u małych dzieci z korowymi uszkodzeniami wzroku, prowadząca Vardit Kindler, Łódź 2018
Uczestnictwo w warsztatach :
Warsztaty superwizyjne z diagnozy i terapii SI z wykładem: „Znaczenie stanów pobudzenia i profilowanej stymulacji słuchowej dla rozwoju kontaktu i komunikacji – podłoże teoretyczne i strategie terapeutyczne.” Małgorzata Karga
2017
2015 – 2010
2014
2013
2011
2010
2008
Moje zainteresowania zawodowe obejmują głównie neurobiologię, neuroplastyczność mózgu, neurony lustrzane, uszkodzenia neurologiczne i związane z nimi powikłania, zaburzenia integracji sensorycznej, opóźnionego rozwoju motoryczno – intelektualnego a także opóźniony rozwój mowy. Interesuje mnie właściwa stymulacja sensoryczna, także neuropsychologia dziecka, terapia zaburzeń poznawczych u dzieci po urazach niedotlenieniowych, z tzw. ciężkich porodów a także diagnoza i terapia dzieci z zaburzeniami SI. Szczególne miejsce w moim sercu zajmują pacjenci z mózgowym porażeniem dziecięcym, wcześniaki, dzieci z wadami genetycznymi oraz dzieci urodzone drogą cięcia cesarskiego, a także najmłodsi z trudnościami szkolnymi. Prywatnie kocham podróże i ciepłych ludzi wokół siebie.
mgr Dominika Kubik – Misiewicz
(Certyfikowany terapeuta metody VOJTY)
tel kontaktowy: 513 – 562 – 724
KWALIFIKACJE:
2018
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2005
mgr Beata Nadarzyńska
(tel.: 604 577 791)
(Certyfikowany terapeuta metody VOJTY, HALLIWICK, NDT BOBATH, BOBATH BABY, BOBATH DLA DOROSŁYCH)
telefon kontaktowy: 602 765 558
Doświadczenie zawodowe na stanowisku fizjoterapeuty:
KWALIFIKACJE
2018
2017
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2005
Nazywam się Dagmara Kowalska. Jestem fizjoterapeutką. Moją przygodę z rehabilitacją rozpoczęła nauka w Studium Fizjoterapii w Łodzi. Następnie ukończyłam Rehabilitację Ruchową. Jestem praktykiem i od ukończenia studiów zajmuję się zawodowo i z zamiłowania rehabilitacją najmłodszych pacjentów, głównie dziećmi z wadami neurologicznymi, które zostały ciężko doświadczone przez los, a także z wadami genetycznymi, ortopedycznymi itp. Praca z dziećmi przynosi mi ogromną satysfakcję. W swojej pracy bazuje głównie na metodach Vojty oraz Ndt Bobath. Do pacjenta podchodzę holistycznie, dlatego też jestem otwarta na inne metody i spojrzenia w rehabilitacji. W trosce o dobro swoich pacjentów i własny rozwój systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach i konferencjach ,poszukując nowych terapii i metod pracy w celu osiągnięcia maksymalnego efektu pracy terapeutycznej.
mgr Agnieszka Szubska
mgr Emilia Cnotalska
telefon kontaktowy: 605 484 886
Chcemy Państwu przedstawić Emilię Cnotalską – terapeutkę integracji sensorycznej, która od przyszłego tygodnia na stałe zagości w naszym wspaniałym zespole Neurosensorka Emilia ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi , a także Pedagogikę. Swoje doświadczenie zdobyła w pracy z dziećmi w Krakowie podczas terapii integracji sensorycznej a także w ramach edukacji domowej, która bliska jest jej sercu Obecnie w łódzkiej pieczy zastępczej, jako koordynator, udziela szeroko pojętej pomocy rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinne domy dzieckaSerdecznie zapraszamy do zapisów na terapię integracji sensorycznej.
mgr AGNIESZKA WIERZYŃSKA
telefon kontaktowy: 691 690 922
Dla tych, którzy jeszcze nie znają Przedstawiamy p. Agnieszkę Wierzyńską- pedagoga specjalnego, mgr pedagogiki resocjalizacyjnej, dyplomowanego terapeutę i diagnostę integracji sensorycznej, terapeutę integracji bilateralnej. Agnieszka ukończyła kurs integracji odruchów dynamicznych i posturalnych MISM Polska cz I i II wg dr Svetlany Masgutovej oraz szkolenie terapii i usprawniania funkcji wzrokowych i procesu widzenia w szerokim ujęciu neuropsychologicznym i sensomotorycznym, psychoterapeuta dzieci i młodzieży w procesie certyfikacji W Centrum Diagnozy i Terapii Dzieci Neurosensorek przyjmuje pacjentów na diagnozę i terapię w Poniedziałki w godzinach popołudniowych, zapraszamy do zapisów: 691 690 922
mgr Kinga Jędrych- Kontowt
Developed by KP
Copyrights © 2017 Neurosensorek